Ważne: Wszystkie produkty, które obecnie znajdują się na rynku, a zakładają w swym składzie istnienie GS-441524, nie są wytwarzane przez firmę, która tę substancję opatentowała! Czytaj więcej na ten temat.

Zakładając możliwość leczenia zwierzęcia z wykorzystaniem leku GS na samym początku trzeba się zdecydować na któryś z jego wariantów. A jest ich bardzo dużo, m.in. Mutian, Mutian II, Mutian X, Shire, Hua Hua, Blossom, Brava, Slayer, Miner – i można tak wymieniać bez końca. Z każdym miesiącem powstają kolejne wariacje. Większość z nich podaje się w postaci zastrzyku, firma Mutian oferuje również tabletki. Koniecznie przeczytaj, co zawiera w swoim składzie Mutian! (bo możesz zakupić cukier i wyciąg z grzybka..)

Produkt jest wysyłany najczęściej we fiolkach, które w żaden sposób nie są opisane co znajduje się w środku. Na słowo trzeba uwierzyć, że substancją aktywną jest C12H13N5O4, a w składzie znajdziemy rozpuszczalniki takie jak PEG 400 i glikol propylenowy, etanol i wodę (w przypadku substancji do wstrzykiwań). Jeśli chodzi o tabletki – klik. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w wielu przypadkach substancją aktywną nie jest GS, a C12H13N5O4 . Nic więcej nie wiadomo.

Kto zajmuje się dystrybucją tych substancji?

Nantong Mutian Biotechnology Co., Ltd
Chińska firma biotechnologiczna z siedzibą w Nantong, Jiangsu, pierwsza która rozpoczęła sprzedaż GS poza oficjalnymi kanałami.

DC Chemicals
Chińska firma z siedzibą w Szanghaju

Gglixx Laboratories Inc
Chińska firma specjalizująca się w testowaniu leków i dostarczaniu bio-molekuł, z siedzibą w Hopkinton, Massachusetts. Jest częścią i reprezentuje interesy Wuxi Howfond Biopharma w Jiangsu

..i wiele innych firm z Chin, jednak te powyższe są najczęściej wykorzystywane przez osoby prywatne, które zajmują się sprowadzaniem leku. (w tym curefip)

Żadna z powyższych firm nie posiada chińskiej strony internetowej oraz nie jest zarejestrowana jako taka, która może sprzedawać leki w Chinach. Większość chińskich firm farmaceutycznych i biotechnologicznych jest prawnie w rękach rządu, tak samo z recepturami, które stanowią sekret państwowy.

Koszty

Koszt całej 12-tygodniowej kuracji zależy od firmy/rodzaju oraz ilości leku jaki kot musi otrzymać. To z kolei zależy od formy FIP i wagi zwierzaka. Za jedną fiolkę Mutian trzeba obecnie zapłacić $358, a Shire $80. Całość to przynajmniej kilka fiolek dla kota o niskiej wadze, a powyżej 5kg lub z objawami neurologicznymi około 30. Do tego dochodzą koszty przesyłek oczywiście.

Dla przykładu:

  • Kot z wysiękowym (lub bezwysiękowym) FIP bez objawów neurologicznych i okulistycznych, przy wadze 2kg będzie potrzebował 0.67ml / dzień (Shire) lub 0.60/dzień (Mutian)
  • kot 2kg, z wysiękowym/bez FIP ale objawami okulistycznymi będzie potrzebował dawki 1.07 ml/dzień (Shire) lub 0.96 ml na dzień (Mutian)
  • kot 2kg, z wysiękowym/bez FIP i postępującymi objawami neurologicznymi i okulistycznymi – 1.2ml/dzień (Shire) i 1.08ml/dzień (Mutian)
  • kot 5kg z FIP bezwysiękowym/bez, bez objawów okulistycznych i neurologicznych – dawka 1.67ml/dzień (Shire) lub 1.50/dzień (Mutian)

Kalkulator (dość okrojony) wyliczania dawek można znaleźć tutaj:
https://fiptreatment.com/dose-calculator/


Uwagi

Zwracamy uwagę, że lek opatentowany przez Gilead Sciences, którego skuteczność została wykazana w ich badaniach nie jest dopuszczony do użytku weterynaryjnego, a wybór leczenia nim (jak i innymi substancjami reklamującymi się jako zawierające GS) może prowadzić do nieprzewidzianych sytuacji, w tym

  • wznowy po zakończeniu kuracji lub w trakcie, w wyniku zaprzestania podawania leku np. wskutek opóźnień w dostawach, zanieczyszczeń leku itd.
  • zaostrzenia objawów u zwierzaka
  • niewydolności wielonarządowej
  • powstawania trudno gojących się ran
  • pojawiania się wysokich gorączek

Dr Pedersen zaleca również, by nie podawać substancji zwierzakom u których wykryto zarażenie wirusem ale FIP się nie rozwinął.

Historie z Happy Endem

Skąd więc tyle historii z szczęśliwym zakończeniem? Coraz więcej opiekunów decyduje się spróbować leczenia dołączając do grup, w których można nabyć lek z Chin. Użytkownicy wymieniają się tam doświadczeniami, który produkt jaką ma skuteczność, jakie powoduje skutki uboczne i czy wystąpiła u ich zwierzaka wznowa po zakończeniu leczenia. W sytuacji bez wyjścia, z śmiertelnością 100% u kotów z FIP, każda iskierka nadziei jest punktem zaczepienia dla opiekunów i nie negujemy tego. Prosimy jedynie, zwracajcie uwagę na to, co kupujecie, nie zamawiajcie z chińskich sklepów internetowych nie wiadomo czego. Trzymamy kciuki za Was i Waszych futrzastych!